Początek

  Witajcie! Na początek kilka słów o sobie. Niedawno zamieszkałam z moim chłopakiem (Kubusiem), więc stałam się "panią domu". Co prawda nie na swoim, tylko na razie wynajmowanym, lecz dla mnie to i tak wiele. Wynajmowane mieszkania mają tylko tą jedną wadę -nie można wtrącać się w aranżację, a przynajmniej nie jakoś natrętnie. Niestety to mój konik - aranżacje wnętrz, dlatego też będę delikatnie i
powoli przerabiała mieszkano w swój sposób drobnymi szczegółami.
  Blog ten powstał po to bym mogła wam, a także sobie pokazać jak to wszystko się zmieniało, ale nie tylko.  Chcę tu zamieścić wiele pomysłów jak samemu coś zrobić, począwszy od ubrań, przez przedmioty po meble. Postaram się wykonywać jak najwięcej swoich projektów, lecz także mogą się pojawić czyjeś pomysły wykorzystane w mój sposób (co oczywiście wtedy podkreślę i wykonam to wyłącznie za zgodą właściciela pomysłu).
  Serdecznie wszystkich zapraszam do oglądania i komentowania. Pozdrawiam Nikola.


A oto mój pierwszy mały projekcik.

  Ostatnio wpadł mi w ręce klej do tkanin. Poszukałam informacji o nim i ogromnie podoba mi się to jak łatwo i estetycznie można przyozdobić każdy materiał. Postanowiliśmy z Kubą, ze chcemy mieć w łazience szare płytki i dodatki w odcieniu ciemnego fioletu. Dlatego też jeden z ręczniczków przyozdobiłam motywem lawendy.
  Wykonanie:
♥ Przygotuj ręczniczek (ja kupiłam w IKEI za 1zł), klej do tkanin (cena od 4-8zł) i wybraną serwetkę (ok 60gr za jedną- w sklepach plastycznych sprzedawane na sztuki).
♥ Wybrany materiał posmaruj klejem (proponuję z nylonowym pędzelkiem) i nanieś wycięty z serwetki wzór.
♥Kiedy trochę wyschnie nałóż kolejną warstwę na całość. Jeżeli klej jest z lakierem wystarczy czekać aż wyschnie.
Po wyschnięciu radziłabym nałożyć na całość jakiś cieńki materiał i przeprasowwać żelaskiem nastawionym na bawełnę.
Gotowe! :) Lakier, który jest w kleju jest wodoodporny, więc nie zniszczy się tak szybko wzorek, lecz jednak zalecam w pewnym stopniu ostrożność przy praniu.


1 komentarz: